کاربرد چاپ دیجیتال در دنیای امروز، علم و تجربیات امروز را از طریق چاپ که به منظور نشر آثار علمی، ادبی، هنری و پژوهشی صورت می‌گیرد.

می‌توان به سال‌‌های آتی منتقل کرد. هر‌یک از روش‌های مختلف چاپی هدف خاصی را دنبال می‌کنند. هدف از چاپ دیجیتال نیز افزایش کیفیت و کارایی چاپ می‌باشد.

در روش‌هایی همچون افست و چاپ فلکسو  باید قبل از شروع فرآیند چاپ، تمامی کار با دستگاه به صورت دستی انجام شود.

اما در روش چاپ دیجیتال این مرحله حذف شده و دستگاه قبل از فرآیند چاپ نیز به خوبی عمل می‌کند.

به گونه‌ای که تمامی مراحل تولید پلیت و کلیشه به صورت اتوماتیک انجام می‌شود به طور کلی صرفه‌جویی در نیروی انسانی و توان رو به گسترش و پیشرفت ماشین‌های چاپ دیجیتال در بالا بردن کیفیت و سرعت و پایین آمدن هزینه تمام‌شده، باعث شده چاپ دیجیتال در مصارف گوناگون کاربرد بسیاری داشته باشد.

استفاده از چاپ دیجیتال در صنعت نساجی

دستگاه‌های چاپ دیجیتال که برای صنعت نساجی مورد استفاده قرار می‌گیرند با تکنیک جوهرافشان و در رنگ‌های بسیار متنوع و کیفیت بالای تصاویر، فرآیند چاپ پارچه را انجام می‌دهند.

در چاپ دیجیتال نسبت به روش‌های سنتی چاپ پارچه، مراحل چندگانه‌ی آماده‌سازی مثل:

شابلون‌سازی، نوردهی و نصب شابلون وجود ندارد. بلکه طراحی با رایانه انجام شده و مستقیما به پرینتر منتقل می‌شود.

 

کاربرد چاپ دیجیتال

کاربرد چاپ دیجیتال

کاربرد چاپ دیجیتال

 

استفاده از چاپ دیجیتال در دکوراسیون داخلی

از چاپ دیجیتال می‌توان به دلیل کیفیت بالایی که دارد برای دکوراسیون داخلی و طراحی و تزئین اشیا نیز استفاده کرد.

برای مثال چاپ تابلوهای نقاشی و عکس، به روش جوهرافشان روی سطوح سخت مانند MDF، چوب، سطوح قابل انعطاف مانند انواع بوم و کاغذ، استفاده زیادی پیدا کرده‌است. همچنین برای طراحی کاغذهای دیواری نیز می‌توان از روش چاپ دیجیتالی استفاده کرد. به همین دلیل می‌توان گفت یکی از اهداف اصلی چاپ دیجیتال، زیباسازی و تزئین می‌باشد.

ستفاده از چاپ دیجیتال در کارت‌های شناسایی

برای کارت‌های شناسایی لازم است تصاویری با کیفیت بالا چاپ شوند. در حالی که اگر این کارت‌ها با روش‌های قدیمی از جمله روش چاپ افست چاپ شوند، کارایی لازم را نخواهند‌ داشت. در نتیجه بهتر است برای چاپ تصاویر در کارت‌های شناسایی از روش دیجیتال استفاده شود. دستگاه‌های چاپ دیجیتال قابلیت چاپ سفارشات در زمان کوتاه و با کیفیت بالایی را نیز دارند.

استفاده از چاپ دیجیتال در تبلیغات

در تبلیغات، کیفیت تصاویر نقش مهمی بر عهده دارند. صنعت تبلیغات به منظور جذب مشتریان بیشتر سعی دارد تا از طرح‌های گرافیکی استفاده کند. این در حالی است که در روش چاپ دیجیتال می‌توان به راحتی طرح‌های گرافیکی زیبا را بر روی انواع متریال چاپ کرد. برای مثال چاپ تصاویر تبلیغاتی بر روی لوازم‌التحریر، خودکار، ظروف متنوع، ‌ساعت، مواد غذایی و … که با روش دیجیتالی صورت می‌گیرد، به صنعت تبلیغات کمک زیادی کرده است.

برای استعلام قیمت و ثبت سفارش خدمات چاپ دیجیتال کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *