چاپ یوی که یک نوع مایع شفاف و با براقیت بالا است، امکان چاپ طرح‌ها را به صورت برجسته به ما می‌دهد. یوی جزء چاپ‌های دیجیتال محسوب می‌شود که با استفاده از اشعه فرانبفش خشک یا پخته می‌شود. پس از اتمام این کار امکان ایجاد هرگونه وارنیش براق، مات برایمان ایجاد می‌شود. این اقدامات که جزء خدمات پس از چاپ می‌باشند باتوجه به در خواست مشتریان انجام می‌شود.

چرا چاپ یوی را انتخاب کنیم؟

یکی از قابلیت‌های این روش این است که امکان چاپ بر روی انواع سطوح نظیر پلاستیک، فلز، چوب، فلکسی و… را به ما می‌دهد.

پس از انجام چاپ بر روی سطح موردنظر، سبب می‌شود تا آن قسمت در برابر گرما، رطوبت، پاره‌شدن، ایجاد هر گونه خط و خش مقاوم‌تر بشود.

علاوه بر این چاپ یوی سرعت بالایی در خشک شدن دارد و می‌توانید چند رنگ لایه را به صورت هم‌زمان چاپ کنید. چاپ یوی به دلیل سرعت بالایی که در خشک شدن دارد، سبب می‌شود تا فراوارده‌های آلی در هوای آزاد پخش نشوند به همین دلیل چاپ سبز هم به آن گفته می‌شود.

چاپ یوی به ما امکان چاپ لایه‌های مختلف رنگی را در آن واحد به ما می‌دهد، یعنی پس از اتمام چاپ یک رنگ بر روی سطح موردنظر بلافاصله می‌توانیم رنگ بعدی را چاپ بزنیم.ا

انواع دستگاه‌های چاپ یوی:

دستگاه چاپ فلد بد:

این دستگاه صرفاً برای چاپ بر روی اجسام تخت می‌باشد، که امکان چاپ بر روی یک مسیر مستقیم را داریم. فلد بد به معنای  تخت است.

رول به رول:

برای مواردی استفاده می‌شود که مواد اولیه‌ی کار به صورت رولی هستند.

هایبرید:

این دستگاه‌ها قابلیت چاپ به صورت رول به رول  یا فلد بد را به طور همزمان دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *