چاپ مجله یکی دیگر از خدمات مجتمع کوفا می‌باشد که به دو شیوه‌ی افست و دیجیتال امکان پذیر است. برای مجلاتی که در تیراژ بالا به چاپ می‌رسند شیوه‌ی افست می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد زیرا علاوه بر کیفیت بالایی که دارد، هزینه‌های چاپ آن نیز ارزان می‌باشد. در چاپ افست باتوجه به مراحل پیش از چاپ به زمان بیشتری نسبت به دیجیتال احتیاج است.

متریال‌های مناسب برای چاپ:

قبل از چاپ مجله در تیراژ بالا، انتخاب متریال مناسب اهمیت زیادی دارد. کاغذ تحریر و بالک از گزینه‌های مناسب برای صفحات داخلی مجله هستند که در گزماژهای مختلف موجود می‌باشند. کاغذ بالک جزء کاغذهایی است که وزن سبکی دارد، به همین دلیل برای کتاب و مجلاتی که تعداد صفحات آن‌ها بالا است به کار می‌رود. اما برای جلد مجله یا کتاب عموماٌ از متریالی استفاده می‌شود که نسبت به صفحات داخلی  مقاوم‌تر باشد، کاذهای مانند گلاسه، کارتی و … می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

صحافی مناسب:

انتخاب صحافی مناسب برای مجله در کیفیت خروجی نهایی تاثیرگذار است به همین دلیل اهمیت زیادی دارد. صحافی منگنه و چسب گرم از روش‌هایی مناسب برای مجله هستند، اما از شیوه‌های دیگری مانند هارد کاور و سیمی نیز استفاده می‌شود. در صحافی منگنه باید تعداد صفحات مضربی از عدد ۴ باشد. از صحافی هارد کاور نیز برای جلد مجله استفاده می‌شود اما سبب افزایش قیمت نهایی مجله می‌شود.

 

  • نوع چاپ: افست
  • جنس صفحات داخلی:‌ کاغذ بالک
  • صحافی:‌ جلدسخت (گالینگور)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *